kolczyki, szale, chusty, ozdoby świąteczne, szydełko, szydełkowe, rękodzieło, biżuteria, crochet, hekle
piątek, 21 sierpnia 2009
Jak przeprowadzka, to przeprowadzka

Przeprowadzam także mojego bloga.

Od dziś zapraszam na

www.kikimora.blogs.no

- mam nadzieję, że będziecie mnie tam odwiedzać ;)

czwartek, 11 czerwca 2009
"Poduchy" na krzesła - do nowego domku / Chair pads - to a new house

Ekonomiczno - ekologiczne bo zrobione z resztek. Dlatego każda inna.

 

Żółta

 

Zielona

 

Fioletowa (się robi)

 

Będzie jeszcze jedna - pewnie niebieska...

Koszyczki na różne różności / Baskets for different small things

Powstaly z resztek w ciągu jednego wieczora

Serweta zrobiona przez moją Mamunię / Tablecloth made by my Mammy

Nazwa tej serwety to "Radio Europa nadaje a Polska wieś tańczy i śpiewa"

 

Stara "nowa" bluzka / Old "new" blouse

Zrobione na szybko, pod wpływem emocji ;)))

 

Zielone kolczyki / Green earrings

Całkiem nowy model (w porównaniu z kolczykami na obręczy oczywiście ;))

 

 

 

Szydełkowy szal wiosenny / Crochet spring shawl

Szydełkowy szal wiosenno-letni, bardzo leciutki.

 

Ogarnęłam się wreszcie

Po długiej tu nieobecności wracam nadrobić zaległości. (może zacznę też wiersze pisać ;)

W trakcie tej przerwy byłam na Atlantyku (relacja na www.9fal.blox.pl), na Mazurach oraz udało mi się szczęśliwie przeprowadzić wreszcie do Oslo - (fotki z Mazur, przeprowadzki i mojego nowego domku też się wkrótce pojawą na moim drugim blogu)

Nie mniej jednak "szydełkowo" nie próżnowałam i teraz nastąpi seria fotek tego, co udało mi się poczynić przez ten czas.

 

środa, 22 kwietnia 2009
1% dla chorego dziecka - możesz pomóc

Oto list mojego brata i jego żony:

Szanowni Państwo,

nasz syn Ignacy ma niecałe 6 lat i choruje na sterydooporny zespół nerczycowy. Zaczął chorować gdy miał 3,5 roku. W wyniku tej ciężkiej choroby, która atakuje nerki dziecko ma już usuniętą jedną z nich a druga praktycznie nie funkcjonuje. Niestety w ślad za nimi uszkadzają się również inne narządy. Ignacy przebył sepsę gronkowcową, gronkowcowe zapalenie płuc, zapalenie wszystkich stawów kończyn dolnych wraz z zapaleniem stawów biodrowych.

Obecnie dziecko przyjmuje dużo leków a ponadto jest dializowane otrzewnowo przez kilkanaście godzin dziennie. Od sierpnia 2008r. oczekuje na przeszczep nerki.

Stowarzyszenie „Możesz” objęło swoją opieką naszego syna. Dzięki temu możemy korzystać ze środków spływających od darczyńców, którzy postanowili pomóc nam w zabezpieczeniu potrzeb Ignacego poprzez przekazanie 1% swojego podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego czyli Stowarzyszenia „Możesz”.

Z pieniędzy uzyskanych w ten sposób finansujemy bardzo kosztowne leczenie syna. Z każdej złotówki rozliczamy się przedstawiając Stowarzyszeniu faktury (najczęściej z apteki).

Gdybyście zechcieli Państwo pomóc nam w codziennych problemach prosimy o wskazanie Stowarzyszenia „Możesz” jako tę organizację, której urząd skarbowy ma przekazać 1% od Państwa podatku. Prosimy również o wpisanie w części H zeznania podatkowego PIT-37* pełną nazwę: Stowarzyszenie „Możesz” na rzecz Psychoprofilaktyki Dzieci i Młodzieży oraz numer KRS 0000124097 oraz obliczoną kwotę 1% od należnego fiskusowi podatku. Natomiast w części I prosimy o wpisanie w polu 128 „dla Ignacego” i o zaznaczenie kwadratu w polu 129, dzięki któremu Stowarzyszenie będzie wiedziało, jaka kwota powinna wpłynąć na konto.

Zapraszamy również do odwiedzenia strony internetowej, na której można więcej przeczytać na temat choroby Ignacego jak i działalności Stowarzyszenia „Możesz” www.mozesz.org

Z góry bardzo serdecznie dziękujemy za okazane serce.

Agnieszka i Sławomir Gocan

*w zeznaniu PIT-36 informacje te podaje się w innym miejscu: część O pozycje 305 nazwa stowarzyszenia; 306 KRS i 307 kwota, część P poz. 309 Imię i nazwisko, adres, poz. 310 zgoda na przekazanie danych do stowarzyszenia o osobie i kwocie wpłaty

niedziela, 19 kwietnia 2009
Kosmetyczka "z resztek"

Trochę włóczek i 1,5 godziny czasu;

 

 

 
1 , 2 , 3 , 4